vrijdag 25 mei 2018

Top Mesdag

Een Mesdag zoals Mesdag het bedoelde.
Zo omschrijft de catalogus van het Venduehuis der Notarissen te Den Haag deze kapitale Mesdag (95 x 155 cm). Het werk is uit 1875. Dat was het jaar dat de term Haagse School voor eerst werd gebruikt. Volgens de RKD was dit schilderij in 1935 nog in de collectie van het Gemeentemuseum, wellicht als bruikleen.

woensdag 23 mei 2018

Arme kunst van Leon Adriaans

Dood, verslaving, weinig succes, tegenwerking.
Weinig bleef de Brabantse kunstenaar Leon Adriaans bespaard. Deze Nederlandse vertegenwoordiger van de arte povere, die de voorkeur gaf aan oude voederzakken boven een linnen schilderdoek, en een van de voormannen was van de obscure 'zware sjek club', wordt nu, na zijn dood, meer gewaardeerd, en heeft zelfs een internationale reputatie. Vier van zijn werken, waaronder deze aquarel, zijn te koop bij het Venduhuis aan de Kipstraat te Rotterdam.

zondag 20 mei 2018

Schattige kindertjes

Twee mooie kinderportretjes bij Peerdeman te Utrecht.
Beide olieverf op klein formaat. Het meisje is van Gerard Jan Bos (26 x 21 cm), en het jongetje (?) (17 x 14 cm) is ongesigneerd. In deze Utrechtse veiling veel werk van de Gooise schilder Jaap de Ruig.

maandag 14 mei 2018

Josef Israëls

Van Haagse School-meester Josef Israëls deze landarbeidster.
Het schilderij (48 x 34 cm) is te koop bij het Rotterdamse Venduhuis.