woensdag 13 september 2017

Janneke Brinkman

Dat Janneke Brinkman de echtgenote is van de bekende ex-politicus Elco doet niets af aan haar kunstenaarschap.
Dat is gericht op het botanisch schilderen, waarvoor ze tijdens haar studie biologie een fascinatie opvatte. Het leidde tot talrijke decors op serviezen en servetten, en tot dit herfstboeket in offsetdruk dat wellicht niet overal veilbaar zou zijn, maar wel bij Onder de Boompjes te Leiden.

dinsdag 12 september 2017

Bernard van Beek

Niet lang geleden moest men fors betalen voor de werken van Bernard van Beek.
Sinds de kentering in 2008 koopt men deze kwaliteitswerken voor een fooi. Veilinghuis Onder de Boompjes te Leiden heeft er een stuk of 5, 6. Daaronder deze twee (links 70 x 101 cm, rechts 40 x 60 cm).

maandag 11 september 2017

Kind met geit

Dit schilderij is in de negentiende eeuw geëxporteerd naar Canada.
Daar is het altijd gebleven, tot nu, vele generaties later de familie het aanbiedt via veilinghuis Bonhams te Londen. Jozef Israëls schilderde het kind met geit (50 x 33 cm) in 1879.

zondag 10 september 2017

Magere Brug

De Magere Brug te Amsterdam door Frans Langeveld.
Het is een groot schilderij, van 101 cm breed. Te koop bij De Eland te Diemen. Er is wat voor te zeggen om de moderne versie van de voetgangersbrug in plaats van het huidige wit weer geel te verven.